- 20 stycznia 2019 r. - Jubileusz Seniora

Drodzy Babcie i Dziadkowie, drodzy Seniorzy naszej parafii. 21 i 22 stycznia przypada Dzień Babci i Dziadka. W związku z tym świętem, a także w związku z przygotowaniem do Jubileuszu 150-lecia naszego kościoła, w niedzielę 20 stycznia podczas każdej Mszy świętej chcemy się modlić z Wami i za Was. Natomiast po Mszy świętej naszym Seniorom udzielimy indywidualnego błogosławieństwa. Niech ta niedziela będzie w naszej parafii, w roku jubileuszowym, Jubileuszem Seniora.

Podczas jednej z katechez środowych na placu św. Piotra w Rzymie papież Franciszek powiedział do osób starszych: „Pan nas wzywa abyśmy za Nim poszli na każdym etapie życia, także starość zawiera pewną łaskę i misję, prawdziwe powołanie od Pana. Starość jest powołaniem. Nie jest to jeszcze czas, aby „wyciągnąć wiosła na pokład”. Nie ulega wątpliwości, że ten okres życia jest inny niż poprzednie, ale musimy też trochę wymyślić, jak go przeżywać, ponieważ nasze społeczeństwa nie są gotowe, duchowo i moralnie, by nadać jemu należną pełną wartość.… Możemy dziękować Panu za otrzymane dobra. Możemy wstawiać się za oczekiwaniami młodych pokoleń oraz nadać godność pamięci i poświęceniom pokoleń minionych. Możemy przypominać ambitnej młodzieży, że życie bez miłości jest bezpłodne. Możemy powiedzieć młodym, którzy się obawiają, że lęk przed przyszłością można przezwyciężyć. Możemy nauczyć ludzi młodych zbytnio zakochanych w sobie, że więcej jest radości w dawaniu aniżeli w braniu. Dziadkowie i babcie tworzą nieustanny „chór” wielkiej duchowej świątyni, gdzie modlitwa błagania i uwielbienia wspiera wspólnotę pracującą i zmagającą się na polu życia.”