Jubileusz 150-lecia kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach

150lat

W czerwcu 2019 roku przypada 150 rocznica konsekracji naszej parafialnej świątyni pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Chcemy w wyjątkowy sposób świętować to doniosłe wydarzenie.

W tym szczególnym Roku Łaski zapraszamy wszystkich Parafian oraz Gości do uczestnictwa w wielu inicjatywach duszpasterskich i kulturalnych, których zwieńczeniem będzie uroczysta Msza Święta, sprawowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa w niedzielę 2 czerwca 2019 r. o godz. 11:00, a także radosna zabawa podczas V Sławięcickiego Festynu Kiermaszowego w sobotę 8 czerwca 2019 r.

W zakładce KALENDARIUM znajdą Państwo szczegółowy plan wszystkich wydarzeń.

Szczególną formą świętowania jubileuszu będzie dziewięciomiesięczna Nowenna Jubileuszowa, którą rozpoczynamy we wrześniu. Zaprosimy do wygłoszenia Słowa Bożego kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii. Będą Msze św., nabożeństwa i rekolekcje.

Nowenna (łac. novem - dziewięć) jest to dziewięciodniowe, dziewięciomiesięczne lub dziewięcioletnie nabożeństwo błagalne. Nowenną rozpoczynają się zwykle obchody święta patronalnego. Nowenna jest to wytrwała modlitwa zanoszona albo za siebie, albo za bliźnich, albo w jakiejś innej intencji.

Nasza nowenna przed Jubileuszem będzie oparta na nowennie do św. Katarzyny Aleksandryjskiej, którą odprawiamy 9 dni przed odpustem ku jej czci i zawiera 9 cnót i chrześcijańskich postaw św. Katarzyny Aleksandryjskiej:

1. Mądrość św. Katarzyny
  2. Świętość Katarzyny
  3. Męstwo św. Katarzyny
  4. Wiara świętej Katarzyny.
  5. Nadzieja świętej Katarzyny
  6. Miłość świętej Katarzyny
  7. Święta Katarzyna zwycięża świat.
  8. Święta Katarzyna apostołką Bożej sprawy.
  9. Co uczynił Bóg dla świętej Katarzyny?

Każdego miesiąca chcemy w ramach nabożeństw i Mszy św. te postawy rozważyć oraz indywidualnie i wspólnie modlić się o nie dla nas i dla całej parafii.