Nowenna - Mądrość św. Katarzyny

Mądrość św. Katarzyny

Wrzesień jest pierwszym miesiącem nowenny przed obchodami 150-lecia konsekracji naszego Sławięcickiego kościoła. Każdego miesiąca będziemy rozważać jedną z chrześcijańskich postaw, w oparciu o życie św. Katarzyny Aleksandryjskiej naszej patronki, a także modlić się o wprowadzenie jej w nasze życie. W tym miesiącu towarzyszyć nam będzie MĄDROŚĆ.

Katarzyna, młoda 18-letnia dziewczyna, posiadała wiele prawdziwej mądrości życiowej. Ta mądrość kazała jej patrzeć na ludzi, na życie i świat, prawdziwie bożymi oczyma. Ona doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że żyjąc na tej ziemi jesteśmy tu tylko przez chwilę, że jesteśmy pielgrzymami, wędrującymi do naszej prawdziwej i ostatecznej ojczyzny, jaką jest Niebo. Dlatego niczego na tym świecie nie brała zbyt serio, poza ofiarną służbą Panu Bogu i bliźnim i poza sprawą zbawienia swojej nieśmiertelnej duszy.

Pewnego dnia udała się do cesarza Maksymiana i tam śmiało i odważnie wstawiała się za niewinnie uwięzionymi chrześcijanami. A cesarz, podziwiając wielką mądrość życiową i odwagę Katarzyny, chciał ją obietnicami pozyskać do pogańskiej wiary. Kiedy to jednak nie pomagało, kazał ją uwięzić i morzyć głodem, a w końcu skazał ją na śmierć.

Ona zaś  kierując się swoją żywą wiarą i chrześcijańską mądrością życiową wolała pójść ochotnie na śmierć męczeńską za Jezusa, niż żyjąc w wygodzie i dostatkach, wieść życie naznaczone hańbą i zdradą Bożej sprawy. Odeszła po nagrodę do Pana.

Prosimy o prawdziwą chrześcijańską mądrość życiową.

Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…,

W każdą środę pół godziny przed Mszą św. zapraszamy także na modlitwę różańcową w tej intencji oraz w intencji parafii. Niech nasz udział w modlitwie różańcowej będzie częścią duchowego przygotowania do Jubileuszu.